Tłumacz przysięgły


W roku 2018 zdałam egzamin na tłumacza przysięgłego w Norwegii. Właśnie odebrałam pieczęć i mogę Państwu oferować tłumaczenia poświadczo...

więcej...

Historia ocalonego


Historia to przede wszystkim niezwykłe losy ludzkie. Zapraszam do zapoznania się z historią chłopca, który przeżył Zagładę, a po latach zosta...

więcej...

NORVEGICA Marta Petryk

telefon: +48 509 046 061
e-mail: marta.petryknorvegica.pl

Marta Petryk

Tłumacz przysięgły na język norweskiJestem tłumaczką języka norweskiego i niemieckiego. Mam uprawnienia do wykonywania tłumaczeń poświadczonych z języka polskiego na norweski, nadane przez Norges Handelshøyskole w Bergen.
Jestem absolwentką filologii norweskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od lat interesuję się językiem i kulturą Norwegii, które poznałam dzięki zajęciom na uniwersytecie oraz licznym wyjazdom stypendialnym i krajoznawczym. W czasie studiów spędziłam rok na Uniwersytecie Ludowym w Skjebergw Norwegii, gdzie ukończyłam dziennikarstwo prasowe. Później wyjechałam na kilka tygodni do Tromsø, aby zbierać materiały do pracy magisterskiej na tamtejszym uniwersytecie jako stypendystka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Norwegii. Obecnie piszę pracę doktorską w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM na temat Kwenów – mało znanej grupy etnicznej zamieszkującej północną Norwegię. Podczas studiów doktoranckich ponownie otrzymałam stypendium Ministerstwa Spraw Zagranicznych Norwegii, a następnie stypendium Rady Norwegii ds. Badań, co umożliwiło mi dwa kilkumiesięczne wyjazdy do Norwegii w celu przeprowadzenia badań w Tromsø oraz Alcie.
Moim drugim językiem kierunkowym na studiach był niemiecki. Ukończyłam też dwuletnie studia podyplomowe w Szkole Tłumaczy i Języków Obcych UAM, program polsko – niemiecki. Wciąż podnoszę swoje kwalifikacje, m.in. poprzez uczestnictwo w szkoleniach dla tłumaczy z takich dziedzin jak prawo czy finanse.

X
Serwis norvegica.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.
Z polityką cookies serwisu można zapoznać się TUTAJ