Tłumaczenia poświadczone z języka norweskiego


Miło mi poinformować, że niedawno uzyskałam uprawnienia do wykonywania tłumaczeń poświadczonych z języka norweskiego, obecnie mogę więc zaof...

więcej...

Tłumacz przysięgły


W roku 2018 zdałam egzamin na tłumacza przysięgłego w Norwegii. Właśnie odebrałam pieczęć i mogę Państwu oferować tłumaczenia poświadczo...

więcej...

NORVEGICA Marta Petryk

telefon: +48 509 046 061
e-mail: marta.petryknorvegica.pl

Marta Petryk

Tłumaczka przysięgła języka norweskiegoJestem tłumaczką języka norweskiego i niemieckiego. Mam uprawnienia do wykonywania tłumaczeń poświadczonych z języka polskiego na norweski i z języka norweskiego na polski, nadane przez Norges Handelshøyskole w Bergen.
Jestem absolwentką filologii norweskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od lat interesuję się językiem i kulturą Norwegii, które poznałam dzięki zajęciom na uniwersytecie oraz licznym wyjazdom stypendialnym i krajoznawczym. W czasie studiów spędziłam rok na Uniwersytecie Ludowym w Skjebergw Norwegii, gdzie ukończyłam dziennikarstwo prasowe. Później wyjechałam na kilka tygodni do Tromsø, aby zbierać materiały do pracy magisterskiej na tamtejszym uniwersytecie jako stypendystka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Norwegii. W ramach studiów dktoranckich w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM na temat Kwenów – mało znanej grupy etnicznej zamieszkującej północną Norwegię. Podczas studiów doktoranckich ponownie otrzymałam stypendium Ministerstwa Spraw Zagranicznych Norwegii, a następnie stypendium Rady Norwegii ds. Badań, co umożliwiło mi dwa kilkumiesięczne wyjazdy do Norwegii w celu przeprowadzenia badań w Tromsø oraz Alcie.
Moim drugim językiem kierunkowym na studiach był niemiecki. Ukończyłam też dwuletnie studia podyplomowe w Szkole Tłumaczy i Języków Obcych UAM, program polsko – niemiecki. Wciąż podnoszę swoje kwalifikacje, m.in. poprzez uczestnictwo w szkoleniach dla tłumaczy z takich dziedzin jak prawo czy finanse.

X
Serwis norvegica.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.
Z polityką cookies serwisu można zapoznać się TUTAJ